Kościoły

1. p.w. św. Wawrzyńca (Wrocisławice, kościół parafialny)

„Kościół parafialny pod wezwaniem św. Wawrzyńca istniał już w średniowieczu. Obecny kościół barokowy został prawdopodobnie wzniesiony w 1615 roku i przebudowany w drugiej połowie XIX w.

2. p.w. Świętej Trójcy (Bukówek, kościół wielowyznaniowy) Dolnośląskie Sanktuarium Ekumeniczne

„Po II wojnie światowej kościół ewangelicki przekazano na własność Skarbu Państwa. Brak gospodarza powodował, że kościół uległ dewastacji. Wewnętrzne wyposażenie zostało rozdzielone na różne parafie.

3. p.w. św. Jerzego (Bukówek, kościół filialny)

„Pierwsza wzmianka o kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny pochodzi z 1335 r. Był to kościół drewniany, usytuowany po środku wsi. Z powodu dużego zawilgocenia biskup wrocławski von Jakob Solza polecił w 1550 r.

4. p.w. św. Jadwigi (Dębice, kościół filialny)

Kościół filialny p.w. św. Jadwigi w Dębicach jest murowany, wzniesiony na przełomie XV i XVI wieku. Przebudowany został w pierwszej połowie XVIII wieku