Parafia Rzymskokatolicka pod wezwaniem
św. Wawrzyńca we Wrocisławicach

Stron główna

 1. 26-09-2013 23:55 Poświęcenie Kaplicy w Chełmie

  Jego Ekscelencja ks. Arcybiskup Józef Kupny Metropolita Wrocławski poświęcił w Chełmie nową Kaplicę - Wotum za uratowanie życia. Fundatorem jest Alfons Lehermeier, obywatel Niemiec, który przed laty kupił w miejscowości gospodarstwo rolne wraz z zabudowaniami. - Niestety pewnego dnia, w czasie jazdy samochodem, uległ poważnemu wypadkowi. Wyrzucony z samochodu leżał nieprzytomny. Po odzyskaniu świadomości zobaczył leżące obok kluczyki z przypiętym wizerunkiem św. Krzysztofa - opowiada. Gdy Alfons Lehermeier wyszedł ze szpitala postanowił, że jako wotum za ocalenie życia, na terenie swojej posiadłości, zbuduje kaplicę ku czci patrona kierowców.
    http://www.wroclaw.gosc.pl/doc/1720087.Kaplica-w-podziece
     

 2. 22-01-2013 00:09 Braterska modlitwa

  Katolicy i protestanci uczestniczyli w nabożeństwie, które odbyło się z inicjatywy proboszcza parafii we Wrocisławicach, ks. Janusz Głąby. – Takie spotkania w Bukówku odbywają się od 2000 r. Wtedy kard. Henryk Gulbinowicz powołał do istnienia Dolnośląskie Sanktuarium Ekumeniczne, a my staramy się realizować zamysł budowania jedności wśród chrześcijan różnych wyznań. W tej okolicy mieszkają zarówno katolicy, protestanci jak i prawosławni – mówi. Ksiądz proboszcz zaznacza, że cieszy go zaangażowanie mieszkańców okolicznych wiosek w przygotowanie wspólnej modlitwy oraz zrozumienie z jakim spotyka się idea ekumenizmu.

 3. 02-02-2012 15:50 Siostra Maria - Misjonarka z Kamerunu przesyła list:

    Niech będzie Bóg uwielbiony zawsze w Waszym życiu. Dziękuję Panu za Was nieustannie. Niech On sam będzie Wam nagrodą za życzliwość i pomoc jaką nam okazujecie. Bóg zapłać! Dziękuję za nadesłaną paczkę z materiałami. Nasza pracownia jest malutka i dziewczęta są na drodze początkowej. Ja też nie jestem ekspertką w szyciu. Po prostu szyję i sama przygotowuję obrusy do kościoła. Postaram się wszystko dobrze wykorzystać i podzielić się z Siostrami z innych placówek, by nie spoczęły na półkach mojej pracowni.

 4. 15-01-2012 15:51 Spotkanie Ekumeniczne - Bukówek

  15 stycznia 2012 roku w Bukówku w Dolnośląskim Sanktuarium Ekumenicznym odbyło sie Nabożeństwo Ekumeniczne w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześciajn. Modlitwom przewodniczył miejscowy Proboszcz.

 5. 24-12-2011 15:53 Siostra Maria - Misjonarka z Kamerunu przesyła życzenia:

   Bóg Miłość Nieskończona przyszedłna ziemię, aby nas zbawić. Przyjął ciało z Maryi Dziewicy, aby odnowić człowieczeństwo w nas i ukazać na nowo cel naszego stworzenia, który zostałw nas zagubiony przez grzech. Narodził się w ubóstwie, by uniżyć się do najbiedniejszych, a zarazem ukazać, że człowiek ma wartość nieskończoną sam w sobie przez to, że jest stworzony na obraz i podobieństwo Boże.