Spotkanie Ekumeniczne - Bukówek

15 stycznia 2012 roku w Bukówku w Dolnośląskim Sanktuarium Ekumenicznym odbyło sie Nabożeństwo Ekumeniczne w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześciajn. Modlitwom przewodniczył miejscowy Proboszcz. Przybyli także: ks. Tomasz Stawiak - Proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Jaworze i ks. Jerzy Gansel - Proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Legnicy. Nabożeństwo uświetnili śpiewem: schola dziecięca z Parafii w Jaworze i zespół "Dolnoślązacy" z Ciechowa. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Władz Miasta i Gminy Środa Śląska i Powiatu Średzkiego.Po nabożeństwie wszyscy zostali zaproszeni do świetlicy na wspaniały bigos i pyszne domowe ciasta - wszystko przygotowane przez mieszkańców Bukówka. Atmosfera wspaniała, wspólne kolędowanie, pieśni ludowe i ... niech Jedność bedzie miedzy nami...