Parafia Rzymskokatolicka pod wezwaniem
św. Wawrzyńca we Wrocisławicach

Sanktuarium Ekumeniczne

Dolnośląskie Sanktuarium Ekumeniczne

Dolnośląskie Sanktuarium Ekumeniczne - Kościół Trójcy 21.08.2011r. W niedziele, Metropolita-Senior Archidiecezji Wroclawskiej-ks.kardynal Henryk GULBINOWICZ celebrowal w Bukowku dziekczynna msze swieta Dozynkowa. Choc aura w tym roku nie sprzyjala Sredzkim zniwiarzom, to z 23 wsi, przybyli do Dolnoslaskiego Sanktuarium Ekumenicznego w Bukowku by podziekowac Bogu za zebrane plony. Podczas liturgii Starostowie dozynek: Wladysława Wlodarczyk i Piotr Seredynski zlozyli na rece celebransa tradycyjny bochen chleba i owoce rolniczego trudu. Kardynał Gulbinowicz poswiecil takze nowy sztandar Polskiego Zwiazku Pszczelarzy w Srodzie Slaskiej oraz uhonorowal "Srebrnymi Pierscieniami Milenijnymi Archidiecezji Wroclawskiej" ks. mitrata Michala Szlage - proboszcza parafii prawoslawnej Zwiastowania Najswiętszej Maryi Panny w Malczycach i Burmistrza Srody Slaskiej - Boguslawa Krasuckiego.
wiecej:

http://reporter.pl.tl/

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/dozynki_2011_czyli_sredzkie_swieto_dziekczynienia_207546.html

http://www.radiownet.pl/publikacje/sredzkie-dziekczynienie#/publikacje/sredzkie-dziekczynienie

http://www.youtube.com/user/JPSRTV#p/a/u/0/HW-abmP-NCE

http://www.youtube.com/user/RedJanPoniatowski#p/a/u/0/K1ke51FBt0U http://gloria.tv/?user=29398&medias=videos Świętej

 

 1. SPOTKANIE EKUMENICZNE I KONCERT KOLĘD W BUKÓWKU

  W niedzielę 23 stycznia br. o godzinie 16.00 w kościele pw. Trójcy Świętej w Bukówku będącym Dolnośląskim Sanktuarium Ekumenicznym odbyło się nabożeństwo ekumeniczne w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan przypadającego w dniach 18-25 stycznia.

 2. 10. rocznica otwarcia i poświecenia Dolnośląskiego sanktuarium Ekumenicznego

  W 10 rocznicę otwarcia i poświęcenia Dolnośląskiego Sanktuarium Ekumenicznego w Bukówku koło Środy Śląskiej odbyły się uroczystości jubileuszowe, którym przewodniczył Metropolita Wrocławski-senior ks. Henryk Kardynał Gulbinowicz.  

 3. Sanktuarium ekumeniczne w Bukówku

  Niedaleko Środy Śląskiej znajduje się niewielka miejscowość licząca zaledwie 70 rodzin. Swój rozgłos zawdzięcza inicjatywie byłego proboszcza ks. Józefa Melera, który wraz ze społecznością Bukówka podjął się zadania odbudowy drugiego, zniszczonego poewangelickiego kościoła Świętej Trójcy.

 4. Jest takie miejsce ...

  Przejeżdżając przez Dolny Śląsk można w wielu wsiach i miasteczkach zobaczyć dwa kościoły. Niestety, jeden z nich jest najczęściej w stanie ruiny.