Parafia Rzymskokatolicka pod wezwaniem
św. Wawrzyńca we Wrocisławicach

Aktualności - Foto w Galerii

1. 20-10-2013 21:10 Peregrynacja Krzyża Wielkopiątkowego Jana Pawła II

W dniach 30 i 31 października 2013 roku w Parafii odbyła sie Peregrynacja WIELKOPIĄTKOWEGO KRZYŻA Jana Pawła II

2. 20-10-2013 20:37 Odpust św. Jadwigi 2013

Przy pięknej słonecznej pogodzie w Dębicach odprawiony został Odpust ku czci św. Jadwigi

3. 26-09-2013 23:55 Poświęcenie Kaplicy w Chełmie

Jego Ekscelencja ks. Arcybiskup Józef Kupny Metropolita Wrocławski poświęcił w Chełmie nową Kaplicę - Wotum za uratowanie życia. Fundatorem jest Alfons Lehermeier, obywatel Niemiec, który przed laty kupił w miejscowości gospodarstwo rolne wraz z zabudowaniami. - Niestety pewnego dnia, w czasie jazdy samochodem, uległ poważnemu wypadkowi. Wyrzucony z samochodu leżał nieprzytomny. Po odzyskaniu świadomości zobaczył leżące obok kluczyki z przypiętym wizerunkiem św. Krzysztofa - opowiada. Gdy Alfons Lehermeier wyszedł ze szpitala postanowił, że jako wotum za ocalenie życia, na terenie swojej posiadłości, zbuduje kaplicę ku czci patrona kierowców.

4. 10-03-2013 00:28 Pod krzyżem z Biblią

Pod hasłem: „Wszyscy jesteśmy uczniami Chrystusa” odbywały się od 8 do 10 marca wielkopostne dni skupienia Taizé.

5. 22-01-2013 00:09 Braterska modlitwa

Katolicy i protestanci uczestniczyli w nabożeństwie, które odbyło się z inicjatywy proboszcza parafii we Wrocisławicach, ks. Janusz Głąby. – Takie spotkania w Bukówku odbywają się od 2000 r. Wtedy kard. Henryk Gulbinowicz powołał do istnienia Dolnośląskie Sanktuarium Ekumeniczne, a my staramy się realizować zamysł budowania jedności wśród chrześcijan różnych wyznań. W tej okolicy mieszkają zarówno katolicy, protestanci jak i prawosławni – mówi. Ksiądz proboszcz zaznacza, że cieszy go zaangażowanie mieszkańców okolicznych wiosek w przygotowanie wspólnej modlitwy oraz zrozumienie z jakim spotyka się idea ekumenizmu.