Parafia Rzymskokatolicka pod wezwaniem
św. Wawrzyńca we Wrocisławicach

Aktualności - Foto w Galerii

1. 02-02-2012 15:50 Siostra Maria - Misjonarka z Kamerunu przesyła list:

Niech będzie Bóg uwielbiony zawsze w Waszym życiu. Dziękuję Panu za Was nieustannie. Niech On sam będzie Wam nagrodą za życzliwość i pomoc jaką nam okazujecie. Bóg zapłać! Dziękuję za nadesłaną paczkę z materiałami. Nasza pracownia jest malutka i dziewczęta są na drodze początkowej. Ja też nie jestem ekspertką w szyciu. Po prostu szyję i sama przygotowuję obrusy do kościoła. Postaram się wszystko dobrze wykorzystać i podzielić się z Siostrami z innych placówek, by nie spoczęły na półkach mojej pracowni.

2. 15-01-2012 15:51 Spotkanie Ekumeniczne - Bukówek

15 stycznia 2012 roku w Bukówku w Dolnośląskim Sanktuarium Ekumenicznym odbyło sie Nabożeństwo Ekumeniczne w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześciajn. Modlitwom przewodniczył miejscowy Proboszcz.

3. 24-12-2011 15:53 Siostra Maria - Misjonarka z Kamerunu przesyła życzenia:

Bóg Miłość Nieskończona przyszedłna ziemię, aby nas zbawić. Przyjął ciało z Maryi Dziewicy, aby odnowić człowieczeństwo w nas i ukazać na nowo cel naszego stworzenia, który zostałw nas zagubiony przez grzech. Narodził się w ubóstwie, by uniżyć się do najbiedniejszych, a zarazem ukazać, że człowiek ma wartość nieskończoną sam w sobie przez to, że jest stworzony na obraz i podobieństwo Boże.

4. 04-12-2011 15:55 Siostra Maria - Misjonarka, która wiosną gościła w naszej Parafii napisała do nas list: A.I.D.G. Z nadzieją w przyszłość!

Cztery lata temu mogłam wyjechać do Kamerunu, by tam pracować wśród najbiedniejszych. Zamieszkałam w małej wiosce, która nazywa się Nkol - Avolo, to znaczy Wzgórze nad rzeką. Tam zderzyłam się z rzeczywistością afrykańską jakże różną od naszej. Sklecone domki a raczej szałasy z drzewa i gliny pokryte liśćmi palmowymi lub blachą, jeśli ktoś jest zamożniejszy.

5. 10-09-2011 15:57 10 września 2011

Jego Ekscelencja ks. Biskup Edward Janiak Odprawił Mszę św. Dożynkową i poświęcił nową świetlicę w Dębicach